All for Joomla All for Webmasters

Savunmanın yüz akı!

SAVUNMANIN YÜZ AKI!

Saygın Savunma talaşlı imalat alanında 25 yıllık birikimin ikinci kuşak temsilcileri olarak 2014 yılında kuruldu. Yılların birikimini genç, dinamik, yenilikçi ve yüksek Ar-Ge’li üretim ile birleştiren firma, kendi imzasını taşıyan onlarca ürün geliştirdi.
 
Haber: Tarık Dağlı
 
2014 yılında kurulan Saygın Savunma ve Havacılık Makine Sanayi yaklaşık 35 yıllık birikimin sonucu olarak faaliyet göstermeye başladı. Geçmişte talaşlı imalat alanında savunma sanayine üretim yapan firma, Saygın Savunma ile faaliyetleri arasına plastik enjeksiyon, otomotiv, sağlık sektöründe yedek parça imalatını da ekledi. Kurulduğu ilk günden beri hem proje bazında hem ürün bazında yeni sistemler geliştirmeyi hedefleyen firma neredeyse ele aldığı her ürüne kendi imzasını atarak önemli ürünler tasarladı. Kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak ve müşteri özelinde yenilikçi ürünler tasarlayarak savunma sanayinde önde gelen firmalardan biri haline gelen şirket başta onaylı tedarikçisi olduğu Aselsan olmak üzere Nurol Makine,Tusaş Havacılık ve Tubitak gibi alanlarının önemli firmalarına hizmet verdi.
 
Öncelikli olarak düz dişli, helis dişli, planet dişli, kromayer dişli, konik dişli, dişli kutusu, talaşlı imalat, tel erozyon kesim, plastik enjeksiyon ve teflon kaplama alanlarında sektöründe uygulanmamış üretim yöntemleri ve kullanım özellikleri geliştiren firma bu sayede şöhretini pekiştirdi.
 
Kendi alanlarında en kaliteli, sıfır hatalı ürünleri tasarlayıp üreten firma konik dişli ve sonsuz dişli ürünlerinde kendi geliştirdikleri üretim sistemi ve hassasiyet derecesi yüksek, uzun ömürlü kullanım açısından en yüksek dereceleri alan imalat yaparak ilklere imza attı.
 
Saygın Savunma ve Havacılık Makine Sanayi’nin kurucu ortağı ve Genel Müdürü Filiz Saygın Güven şirketin gelecek hedeflerini şu sözlerle anlattı:
 
Dişli imalatı üzerine temelleri atılan firmamız ilk olarak büro makine parçaları ile müşterilerine hizmet verdi. 1990’lı yıllarda otomotiv sektörüne de üretim yapmaya başladı. 2008 yılında firmamızı daha ileri seviyelere taşımak adına savunma sanayine yöneldik. İlk olarak ASELSAN’ın Ar-Ge projelerinde çalıştık. 15 yıldır ikinci kuşak olarak üretimin içindeyiz. Saygın Savunma isimli firmamızı 2014 yılında ticari hayata kazandırdık. Üretim planlama, üretim aşamaları ve kalite kontrol ile birebir ilgileniyoruz. Hedefimiz; yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da saygın ve takip edilen bir firma olmaktır.
 
Şu an yılda ortalama 20 bir parça imalatımız var. Ancak sektörde dar töleranslarda çalışıyoruz. Ana yüklenicilerden bize üretim geldiği zaman öncelikle bir üretim planı hazırlanıyor. Bu plan üzerinden süreçler ilerliyor. Üretim esnasında ve üretim sonrası ölçü denetimleri yapılıyor. Kalite birimi ile birebir kendim ilgileniyorum. CMM ölçümlerini yapıyor, gerekli yerlerde üretimi yönlendiriyorum. Bu durumda da hem ürün açısından fark oluşturmak hem de karlılık elde edebilmek için yüksek Ar-Ge yapıp inovatif tasarımlara yönelmek gerekiyor. Bu özelliklerimizle gurur duyuyoruz. Geriye baktığımda kısa zamanda çok yol kat ettiğimizi görüyorum. Başarımızın sırrını işimizi çok sevmemize, müşteri odaklı olmamıza, kaliteli ürün çıkarmamıza ve dürüst olmamıza bağlıyorum. Hedefiniz varsa ilerlersiniz. Biz de sabırla her adımımızı atıp ileride dünya çapında bir marka haline gelmek istiyoruz.”
 

Haber Linki : http://www.halkbankkobi.com.tr/NewsDetail/Saygin-Savunma/7771